Global Justice Morning w Rzeszowie

Zaproszenie dla dzieci i rodziców (opiekunów)!

• dla dzieci darmowy warsztat o świecie, a dla rodziców, babć i dziadków (dorosłych opiekunów) relaks i ciekawy film,
  • 4 czerwca (niedziela) 2017 r. od godziny 10.00 do 12.30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie ul. Osmeckiego 51.

Stowarzyszenie „EKOSKOP” i Polska Zielona Sieć zapraszają dzieci w wieku od 6 do 10 lat oraz ich rodziców, babcie i dziadków (dorosłych opiekunów) na pierwszy tego typu w Rzeszowie, darmowy warsztat o otaczającym nas świecie i dzieciach które mieszkają w innych zakątkach świata. Warsztat dla dzieci połączony będzie z równoległą projekcją filmu dla dorosłych.

Warsztat odbędzie się 4 czerwca  2017 r. od godz. 10.00 w MDK Rzeszów ul. Osmeckiego 51.

Zainteresowanych opiekunów prosimy o zgłoszenie udziału dziecka

(wraz z podaniem wieku) i opiekuna na adres ekoskop@ekoskop.rzeszow.pl

(o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń).

Na warsztatach dzieci w trakcie zabawy dowiedzą się ciekawych rzeczy o świecie. Trenerzy ze Stowarzyszenia „EKOSKOP” przybliżą wybrane kraje Globalnego Południa, pokażą jak żyją dzieci w Azji, Ameryce Południowej i Afryce? Jakie mają ciekawe zwyczaje? W co sie bawią? Co je trapi? Ogladniemy dwa spektakle japońskiego teatrzyku kamishibai. Porozmawiamy o tym, co to jest szacunek, wolność, rozwój i dlaczego warto pomagać. Nie zabraknie niespodzianek i pełnych muzyki zabaw.

W tym samym czasie opiekunowie pijąc kawę i herbatę, będą mogli obejrzeć rzeszowską premierę film „Living On One Dollar”. Film opowiada o eksperymencie amerykańskich studentów, którzy wyjechali do Gwatemali, by zamieszkać w małej wiosce i żyć tak, jak ich sąsiedzi, za jednego dolara dziennie. …a to nie jest łatwe. Jak wyglądało ich codzienne życie, co zrobili za upragnioną mikropożyczkę i jak pomagali im sąsiedzi, a przede wszystkim jak zmieniło się ich podejście do problemu biedy?

Serdecznie zapraszamy! Kasia i Mirek ze Stowarzyszenia „EKOSKOP”

Biorąc udział w wydarzeniu wyrażają Państwo zgodę na dokumentację fotograficzną, która będzie udostępniona w mediach społecznościowych oraz wśród uczestników. Wydarzenie jest częścią kampanii Polskiej Zielonej Sieci “Rozwój? Nie szkodzi.” współfinansowanej w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.