Badacz Wody 2016/2017!

image_pdfimage_print

Do nauczyciela przyrody, chemii, geografii, biologii lub edukacji wczesnoszkolnej:

Zapraszamy do programu Badacz Wody 2016/2017!

Program zachęca uczniów w wieku 8-14 lat do podejmowania śmiałych i skutecznych działań na rzecz poszanowania naszej cennej wody poprzez zabawne i interaktywne misje.
Zadania Badacza Wody łączą się ze społecznym, kulturalnym, etycznym i duchowym rozwojem jednostki, umacniając młode pokolenie w stawaniu się obywatelami świata i ambasadorami pozytywnej zmiany.
Potrzebujemy większej liczby Badaczy Wody do rozwiązywania wyzwań i napełniania przyszłości czystą wodą dla wszystkich. Wypowiedzi uczniów z doświadczenia tego edukacyjnego programu można zobaczyć w krótkim wideo na stronie www.badaczwody.pl
Podejście każdego zespołu jest indywidualne i zawsze kreatywne. Wodny rap uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pionkach stał się motywem wideo o polskich uczestnikach programu w 2015 (zespół w nagrodę za działania odwiedził World Expo w Mediolanie). Uczennice Gimnazjum nr 1 w Sochaczewie w uznaniu osiągnięć zostały zaproszone do Londynu na galę międzynarodową jesienią 2016, aby zainspirować innych.
Program można realizować przez cały rok szkolny2016/2017. Wybranym aktywnym szkołom oferujemy dotację na przeprowadzenie Festiwalu wody w maju – czerwcu 2017 r. Pięć szkół zaproszonych zostanie na galę finałową w Warszawie, podczas której zostanie wyłoniony krajowy Mistrz Badacza Wody i następnie zaproszony do Londynu na galę międzynarodową jesienią 2017.
Życzymy powodzenia!
Zdzisław Nitak, Magda Górska