Pracowity weekend dla edukacji o bioróżnorodności i segregacji

image_pdfimage_print

Od kilku lat jest tradycją, że tuż przed wakacjami „EKOSKOP’ bardzo ciężko musi się napracować, by potem leniwie i zasłużenie odpoczywać na wakacjach.
Najpierw (sobota 11.06) tradycyjny Dzień Odkrywców. Wymyślona przez Tomka Michalskiego impreza propagująca twórczy niepokój w poszukiwaniu wiedzy. Cóż jest milszego od samodzielnego odkrywania praw fizyki, chemii i biologii. Na naszym stoisku „Alarmu dla bioróżnorodności Podkarpacia” ze wsparciem EOG każdy mógł zobaczyć „futro” trzmiela i dotknąć afrykańskiego karaczana wielkości kciuka… Na stoisku odpadowym pod szyldem MPGK Rzeszów można było zagłębiać się tajemnice recyklingu plastiku i szkła, zmniejszać objętość opakowań i zobaczyć jak z telefonu komórkowego wydobywają cenne metale warte po 28 000 zł za tonę.

Promocja  recyklingu odpadów dla MPGK na pikniku Dnia Odkrywcy

A potem (12.06 niedziela) Dzień Dziecka w Palikówce. I znowu projektowe (czyli „alarmowe”) stoisko naszego PCEE o  bioróżnorodności pod sztandarem EOG i powtórnie odsłona „odpadowa” ze wsparciem MPGK Rzeszów. Tutaj było więcej zabawy, bo rodziny z gminy Krasne udowadniały, że potrafią szybko segregować i zgniatać, a dzieci budowały na czas lokalny PSZOK i wyścigowały się w foliowych splotach.

Promocja  recyklingu odpadów dla MPGK na pikniku Dnia Dziecka