Sztuka edukacji globalnej i teatrzyków kamishibai

W PCEE gościliśmy adeptów sztuki edukacji globalnej i teatrów kamishibai. Głównymi odbiorcami są tym razem Panie z bibliotek szkolnych i świetlic. Metoda teatru kamishibai – szczególnie gdy reżyserem i twórcą-aktorem staje się uczeń – pozwala nabrać wiary we własne siły, pokonuje tremę i wyzwala pokłady wyobraźni. Projekt ODE „Źródeł” z Łodzi jest  wyzwaniem. Materiały wzbudziły wielkie zainteresowanie i liczne komplementy. Szczególnie komplementowy był autorski występ Kasi, która w konkurencji „teatr jednego aktora dla najmłodszych” naprawdę, w tej części Europy, nie ma sobie równych!

Niełatwo było złożyć pudła na obrazkowe historyjki. Dlatego praktyczne Panie (Panów praktycznie nie było) postanowiły zmusić Panów mężów i Panów szkolnych konserwatorów do wyprodukowania stelaży z drewna.